IKEM podruhé

Dopoledne přicházím do IKEMu na oddělení hepatogastroentorologie a ocitám se v rukou MUDr. Marka Beneše, který se na práci s endobarriérem specializuje. Beneš je typ doktora, který mi vyhovuje. Během těch mých pěti kroků od dvěří do ordinace k židličce vedle lékařova stolku jsem měl všechno základní vysvětleno. Mám rád, když někdo jedná akčně. Doktor Beneš je chlapík, odhaduji něco před čtyřicítkou, určitě sportovec, bude ten druh chlapa, který tzv. balí ženské tím, že vstoupí do místnosti. Něco mezi Arnoštem Blažejem a Štrosmajerem. Uměl bych si ho představit, coby zlatý hřeb kamarádského mejdanu a nějak automaticky předpokládám, že stejně úspěšně jako ve společnosti přátel se takový člověk ohání za operačním stolem.

Dnes mi došlo, jak je důležité, aby pacient svému lékaři věřil. Kdybych dnes v IKEMu narazil na někoho ala Cvach, dál bych o hubnutí s endobarrierem neuvažoval. MUDr. Beneš mě nechal změřit, zvážit, ale nehnul brvou. Tvářil se, že 175,5 kg není u něj v ordinaci nic výjimečného. Ale je. Dostávám žádanku na laboratoře a podrobný popis jak zavedení endobarriéru probíhá. Žádná řezací show. Pěkně ústy až do žaludku a v klidu s injekcí. Pokud budou laboratoře v pořádku, dostanu termín. Přeci jenom se obávám jak to všechno proběhne. Pan doktor Beneš mi dnes řekl přesně toto: „Nebojte se toho, jediné, co budete cítit je parfém sestřičky.“ To mě uklidnilo…

3 komentářů u “IKEM podruhé

  1. DOBRY DEN CHTEL JSEM SE ZPTAT JAK BYCH SE MOHL ZUČASNIT LEČEBNE METODY ENDOBARRIEREM MAM CUKROVKU 2 TYPU A JSEM NA LECICH DEKUJI .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *