Nesnáším ocet

Podle mého přesného vážení mám úbytek hmotnosti 12 kg. Ještě mi pořád nikdo neřekl, že hubnu. Už to začíná být podezřelé. To přece není možné. Posledních pár dní jsem si zapsal pár postřehů z mého nového stravování. Endobarriér mě systematicky nutí jíst o hodně méně a častěji. Neumím si jídlo naplánovat. Když sním něčeho jen o trošku víc je mi těžko. Ještě jsem neměl nic smaženého, toho se bojím. Mám-li něco s knedlíkem, ideální je jedno a půl kolečka. Pocit sytosti se dostaví vždy až tak za půl hodiny. Pocit hladu se projevuje lehčí bolestí a později mírným pálením. Zjišťuji, že nesnáším ocet, např. v okurkovém salátu. Když jídlo dlouze a poctivě rozkoušu, nedostavuje se pocit nepříjemné plnosti. Dnes jsem podle krokoměru ušel přes 8 kilometrů, což je na mě strašně moc. Bolí mě nohy a záda. Po cestě jsem potkal bývalého kolegu a zasedli jsme na pár desítek minut do kavárny. Vedli dlouho debatu na téma vinna či nevinna Jiřího Kajínka. Kolega nebyl ochoten přijmout moji tezi 50 na 50. Po cestě domů si promítám v hlavně svoje rozpravy s Kajínkem a kolegovi nakonec píši sms: “Ruku do ohně bych za něj nedal, ale nový proces by si zasloužil.”

Večer se dlouze trápím tím, že už mám po dvanácti kilech a nikdo si toho nevšimnul. V duchu vypisuji odměnu tomu, kdo mě to řekne jako první. Plánuji, že dotyčný či dotyčná dostane láhev červeného vzácného vína. Připravuji si flašku na stůl, abych ji vzal zítra do auta, tam bude v pohotovosti.

Večer v posteli cítím snesitelnou bolest okolo žaludku, snažím se to zaspat, ale nejde to. Beru pohotovostní prášek a později i kapky Algifen. Na internetu čtu, že pomáhají zejména od menstruačních bolestí. Pro jistotu si ještě v posteli na iPadu pročítám příznaky laktační psychózy, vše sepíši do dopisu, který zítra odešlu Janu Saudkovi. Předpokládám, že Jan bude mít pochopení. Nemůžu usnout. Blíží se sedmá ráno a jsem pořád vzhůru. Napustím si vanu a k lázni si z iPadu pouštím Ruský týden Františka Ringo Čecha. Po koupeli se jdu projít. Nakonec dojdu až ke kavárně Savoy, kde snídám vajíčka naměkko. Čtu noviny. Zastavím se krátce doma a přemístím se do rádia. Odpoledne se na hodinu natáhnu a probouzím se večer…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *