V Letadle

Dnešních pár řádků sepisuji v letadle nad Amerikou. Přišel jsem na to, že ve vzduchu se píše hůř než na zemi. Možná, že se z nervozity neumím soustředit. Letíme s Delta Airlines stařičkým letadlem. Ani tady nemají obrazovky, abychom věděli co je pod námi a jak jsme ještě daleko od Las Vegas.

Dnešní trasa zní následovně: Praha – Paříž – New York – Las Vegas. Tentokrát letím do Ameriky už více než o dvacet kilo lehčí. Nechci to přeceňovat, ale zdálo se mi, že i ten Airbus 380 z Paříže do New Yorku letěl nějak svižněj. No jo, každé kilo je asi poznat. Dnes na všech letech pozoruji, že jsem o něco skladnější do sedadla. To mi dělá radost. Na letišti v Paříži jsme se potkali s Petrem Jandou. Známe se s Petrem dobře, dokonce jsme spolu hráli ve filmu Jedlíci. Čekal jsem, že taky pozná, že hubnu, ale nic. Vyčtu mu to, až se potkáme v Praze.

Protože jsem starý komplikátor, mám na JFK domluvenou schůzku s kamarádem, který žije v NY. Prvně se nemůžeme nějak pohledat a nakonec zdržím celou naši partu a málem nám uletí letadlo do Vegas. Kolegové mi to dávají ostentativně najevo, ale jen co vyletíme nad mraky, je vše odpuštěno.

Po všechny lety očekávám, že se ozve endobarriéra a že budeme muset kvůli mně nouzově přistát. Pořád piji vlažnou neperlivou vodu a právě dnes při cestách letadlem jsem zjistil, že když se hodně pije, endobarriér mlčí a neklade sebemenší odpor.

Přemýšlím, že těch pár dní ve městě, kde mimo hazardu a zábavy se hlavně výborně jí bude těžká zkouška. Jsem smířený. Možná v Las Vegas něco málo přiberu a začnu bojovat zase za pár dní v Praze.

Napíšu zprávu hned po návratu.

Jeden komentář u “V Letadle

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *